Pláže, moře, potápění

 

moře je od domu vzdáleno jen 200m od domu. Od pobřeží je však dům oddělen pásem luxusních drahých nemovitostí stojících přímo na břehu. Naši klienti využívají tyto nejpěknější pláže:

 

  • Misty water- nejbližší přístup k moři jen 1,7 mile 4 minuty vozem, - malé veřejné molo s parkovištěm. Vhodné ke spuštění člunu, či paddleboardu. Molo oblíbené rybáři. Voda bez vln- od oceánu oddělena dlouhým pásem ostrovu Okaloosa, v průlivu je spousty prázdných ostrůvku s bohatým ptačím osídlením. Pláž je kamenná a beton. 

 

  •  Okaloosa Island - Santa Rosa blvd.- nekonečná písečná pláž vzdálená od ubytování jen 10 minut vozem po rovné pobřežní cestě Route 98. Za mostem odbočte vpravo a pokračujte podél hotelových komplexů. Vozidlo zaparkujete na libovolném z veřejných parkovišť , která jsou k dispozici u každého přístupu k pláži mezi hotely. Na každém parkovišti je i převlékárna, sprcha a WC. Na pláž je to z parkovišť jen asi 50m. Přejdete po dřevěném mostku přes písečné duny. Duny jsou chráněné a nevstupujte na ně. Pláže jsou neuvěřitelně čisté, udržované. Za poplatek si můžete půjčit slunečník, či lehátko. Občerstvení si vezměte sebou z domu, na pláži nejsou žádné stánky, či bary. Jen voda, vzduch, slunce a bělostný písek. Na této pláži se koupete v přímo v Mexickém zálivu. Při jižním větru jsou i nádherné vlny vhodné pro surfování. Pro vhodné i pro pokročilé paddleboardisty.
  • Okaloosa Island - Ross Marler Park- 10 minut vozem po route 98. Za mostem odbočte doleva, zaparkujte na veřejném parkovišti a čeká Vás nádherná pláž na severním pobřeží ostrovu Okaloosa. Koupat se budete v zátoce Choctawhatchee bay. Zátoka je od oceánu oddělena ostrovem Okaloosa a voda je příjemně teplá, bez velkých vln. Pláž je písečná, lemovaná palmami. K dispozici jsou i přístřešky pro beachparty s grilem. Směrem k mostu je i molo pro rybaření. Pláž je vhodná i pro malé děti. Je to ideální místo pro výuku paddleboardingu.

 

  • Okaloosa Island - Ramada Plaza Fort- 11 minut vozem. Turisticky oblíbená pláž u hotelového komplexu, písečná. Hodně navštěvovaná. U pláže jsou i bary a nejrůznější restaurace.  

 

  • Okaloosa Island -Crab Island beach- pláž asi 20minut vozem, přímo u průlivu z C.bay do Mexického zálivu a u mostu do Destinu. Mělká teplá voda je oblíbeným cílem mnoha člunů a pontonových lodí. Pláž je písečná i kamenitá.

 

  • Santa Rosa Island - Navarre beach- 21 minut po route 98 na západ. Po odbočení z 98 směrem na Navarre bridge zaparkujete na veřejném parkovišti. V čistých převlékárnách se převlečete do plavek a pokračujete po dřevěných mostech přes písečné duny přímo na pláž. Pláže jsou opět neuvěřitelně čisté, písečné. Koupete se v oceánu. 
  •  

 Navarre Beach- takhle prázdnou pláž v Chorvatsku nenajdete

                              Jogging na pláži u Destinu

          Paddleboard je možno zapůjčit za drobný peníz. Zátoka Marler Park

               


                     Prázdné pobřeží u Navarre (květen 2014)

 

Potápění: potápěcích lokalit je v okolí nekonečné množství. Je vhodné využít služeb některého z klubů, či potápěčských center. Terény jsou vhodné jak pro začátečníky, pokročilé i zkušené potápěče. Ceny pronájmů lodí, výstroje, výletů https://divedestin.net/dive-trips/


Kontakt

Mrs. Magda Evans

Adresa ubytování:

111 Pryor Dr.
Mary Esther, Fort Walton Beach area
Florida, U.S.A.
32569

Asistence pro klienty z ČR a SR:

ALPINE TRADE CZ s.r.o.
Hornomlýnská 829
76001 Zlín
prodej@ski4u.cz
+420 575 570 021
+420 603 724 845


Telefon na majitele v U.S.A. :
+1 850 368 8779
www.vacation-house-florida.com